Ons RTGB-onderwijs richt zich op het versterken van professioneel en hun optreden in de publieke ruimte. Deelnemers ontwikkelen kennis, houding en vaardigheden om effectief, veilig en proportioneel te handelen in uitdagende situaties, met oog voor mens, context en regelgeving.

  • Begeleiding door ervaren (politie) specialisten/ IBT docenten.
  • Sterke koppeling tussen theorie, praktijk en de eigen werksituatie.
  • Zo veel mogelijk afgestemd op de beroepscontext van de opdrachtgever.

Duur

Afhankelijk van geweldscategorie

Locatie

Op een afgestemde locatie

Groep

8 - 12 deelnemers

€n.t.b. EXCL. BTW
programma
Startdata
Praktisch

programma

Onze RTGB-opleidingen bereiden BOA’s voor op de praktijk en het verplichte RTGB- examen. Deelnemer krijgen kennis over wetgeving, ambtsinstructie en het verantwoord gebruik van geweldsmiddelen zoals handboeien, wapenstok en pepperspray. Daarnaast trainen deelnemers praktische vaardigheden in aanhoudingstechnieken, zelfverdediging en duo-procedures. In een afwisselend programma met theorie, vaardigheidslessen, toepassing in rollenspellen en praktijksimulaties leren de deelnemers de transfer te maken van benodigde kennis en vaardigheden naar zelfstandige besluitvorming in praktijkcontext om veilig, effectief en proportioneel te handelen in gewelddadige situaties, met als einddoel een verantwoord professioneel optreden en uiteraard een succesvolle examenuitslag.

Voor wie?

De opleiding is bedoeld voor BOA’s met geweldsbevoegdheid, bevoegd tot veiligheidsfouilleringen, het gebruik van geweldsmiddelen zoals handboeien, wapenstok en pepperspray, die hun kennis en vaardigheden willen verdiepen en toetsen.

Ruime ervaring met RTGB opleidingen binnen de politie en de Gemeente Amsterdam (Thor)

PRAKTISCH

De opleidingstijd is afhankelijk van de geweldscategorie waartoe opgeleid moet worden en kan aangepast worden aan de leerbehoefte van de opdrachtgever. Voorafgaand kan een intake plaatsvinden om het leerdoel, de beroepscontext en het leertraject scherp te stellen.

Geweldscategorie 1 en 2 12 dagdelen (inclusief 1 dagdeel examen)
Geweldscategorie 3 14 dagdelen (inclusief 1 dagdeel examen)
Geweldscategorie 4 16 dagdelen (inclusief 1 dagdeel examen)
Geweldscategorie 5 18 dagdelen (inclusief 1 dagdeel examen)

Locatie

De training vindt plaats op een vooraf afgestemde locatie.

Drag
Bas Linkedin Min
Tijmen
DSC04146
3 (1)
Scherm­Afbeelding 2025 07 24 Om 13.48.41
Moniek
Tgs (2)
DSC03207 Verbeterd NR